Koronavirüs Biyolojik Silah mı?

Koronavirüs Biyolojik Silah mı?
Paylaş

Özellikle şu günlerde en çok duyduğumuz sorular, “Koronavirüs Biyolojik Silah mı?” ya da “Emekli maaşı alanları öldürmek için mi yapıldı?” ve son olarak da, “Yıllardır geliştirilen bir silahla mı karşılaştık?” Bu soruların aslına bakarsanız sonu yok. Bu soruları soran herkes, elinde bazı kanıtlarının olduğunu da söylemeden geçemiyor. Hele bir grup var ki, sanki devlet mensubu gibi bazı bilgileri bildiğini iddia ederler. (Bu gruptan insanlarla tartışmaya girmeyin, siz kaybedersiniz.)

Koronavirüs (Coronavirus) Nedir?

Peki nedir bu işin aslı? Koronavirüs nedir ne değildir önce ona bakmamız gerekmektedir. Size aslında yıllardır koronavirüs ile yaşadığınızı söylesem ne derdiniz? Evet, koronavirüs aslında yeni çıkmış bir olgu değildir. Bu virüs aslına bakarsanız, tek bir virüs de değildir. Koronavirüs aslında virüsler ailesinin genel bir ismidir. Örneğin; siz sıradan bir grip olduğunuz zaman, aslında koronavirüs ile tanışmış oluyorsunuz.

Koronavirüs, bir akut solunum yolu hastalığıdır. Bu şu demek oluyor, zatüre, nezle, grip gibi günlük hayatta asla umursamayacağımız, bu kadar ciddiye almayacağımız bu hastalıklar ailesinin genel ismidir “Koronovirüs” Doğru anladınız, koronavirüs aslında yeni çıkan bir şey değildir. Biz yıllardır koronavirüs ailesini tanıyoruz, özelliklerini biliyoruz. Uzmanların bu hastalığın yazın bitecek demesinin sebebi de, diğer koronavirüs hastalıkları gibi (grip,nezle) bu hastalığın da yazın gelmesiyle etkisini yitireceğini düşündükleri içindir. Kışın grip olmak mı daha kolaydır yoksa yazın mı?

Bizim şu an mücadele ettiğimiz bu virüs de ne o zaman? Bu virüsün bir çok ismi var, Wuhanvirüs diyen de var Çinvirüsü diyen de(Trump bunu çok sevdi.) Biz çoğunluğun kullanmış olduğu COVİD-19 ismini kullanıyoruz. Yani, koronavirüs ailesinin yeni bir çocuğu daha oldu. Bu çocuk ne yapar, ne ister, ne zarar verir bilmiyoruz. Fakat bu çocuğun atalarının ve abilerinin neler yaptığını gördük ve bununla mücadele ettik. Emin olun, kısa zamanda bu yeni çıkan virüse karşı da insanlığın galip gelmesi yakındır.

Koronavirüs Biyolojik Silah mı?

Evet. Hatta büyük güçler(Dış mihraklar) hepimizi yok etmek istiyor.(!) Her büyük çaplı olaylarda, ortaya bu tarz “Komplo” teorileri üreten sağlıksız insanlar çıkmakta. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, virüsler mutasyona uğrayan bir canlı türüdür. Bir devlet bundan silah yapabilir ama bu silahı yeryüzüne saldıktan kısa bir süre sonra, kendi silahı değişime uğrayarak onu da yok eder. Hiçbir devlet(Çin bile) böyle büyük bir silahı kullanmak istemez. Bırakın kullanmayı, deneyini yaparken en ufak bir sızıntıda bile kendi ülkesi yok olacağı için bulaşmak bile istemez.

Gelelim bunun gerçekten silah olduğunu düşünen insanların, son günlerde dayandığı en büyük kanıta. Netflix’in iki yıl önce yayınlamış olduğu My Secret Terrius dizisinde geçen bir sahnede, koronavirüs hakkında bazı bilgiler veriliyor. Bizim insanlarımız da, bunu izleyerek “Bakın yıllar önce koronavirüs ismi geçiyormuş. Adamlar bunu yıllar önce yapmışlar zaten.” demeye başladı. Yıllar önce yapılmış dizi ve filmlerden, zaten yıllardır hayatımızda olan bir virüs ailesinin ismi geçince, insanlarımız büyük bir tespit yapmış gibi bunu ortaya çıkarmaya çalışıyor. Koronavirüs ailesi çok eski bir virüs ailesidir. Yani, dizi ya da filmde bahsii geçen koronavirüs şu an mücadele ettiğimiz COVİD-19 değildir. Size ben bu virüs ailesinin ne olduğunu, ne kadar uzun bir zamandır aramızda olduğunu yukarıda zaten anlattım. Bunu bilerek çıkan haberleri ve komplo teorilerini izlerseniz, her şey çok daha açık olacaktır.

Hayatın her alanından sizler için hazırladığım yazılarıma, kesintisiz ulaşmak için lütfen abone olmayı unutmayın.

Diğer yazılarım için tıklayınız.

Kaynakça :

https://www.who.int/health-topics/coronavirus
https://en.wikipedia.org/wiki/Coronavirus
by Samet Tuncay

Araştırmacı, yazar, bil bilimci.

0 Replies to “Koronavirüs Biyolojik Silah mı?”